Tanszéki felvételi tájékoztató
Pszichológia és Egészségügyi Menedzsment Tanszék
Tanszékünk célja, hogy a jövő szakembereit felkészítse az egészségügy és pszichológia legújabb, legmodernebb kihívásaira. Programjaink a tudományos és gyakorlati ismeretek széles spektrumára építenek, melyek az egészségügyi és pszichológiai kérdések kezelésében egyaránt mélyreható megértést biztosítanak. Hallgatóinkat és oktatóinkat egy olyan támogató közeg veszi körül, amelyben a kreatív, innovatív megoldások, az agilitás és az interdiszciplináris megközelítések kiemelt szerepet kapnak.
Bízunk benne, hogy mindenki, aki nálunk tanul, a legmodernebb ismeretekkel és készségekkel felvértezve képes lesz hatékonyan hozzájárulni az egészségügyi és pszichológiai területeken zajló fejlődéshez, és mind a szakmai, mind az emberi értékek tekintetében kiemelkedő eredményeket érhet el. Tanszékünk folyamatosan dolgozik azon, hogy a legújabb kutatási eredmények és innovatív módszerek megismerésével biztosítsa hallgatóink számára a fejlődést, és elősegítse a dinamikus, jövőorientált gondolkodást.
Dr. Somogyi Angéla
Tanszékvezető
Egészségügyi Menedzser Mesterképzés
A Széchenyi István Egyetem Egészségügyi Menedzser szakja korszerű és sokrétű tudást nyújt az egészségügyi szervezetek hatékony irányításához.
A szak célja olyan egészségügyi menedzserek képzése, akik a hazai és nemzetközi környezethez alkalmazkodva képesek az egészségügyi rendszer különböző szintjein jelentkező vezetési és szervezési feladatok – például elemzés, tervezés, irányítás és ellenőrzés – ellátására. Emellett alkalmasak az egészségügyi szervezetek hatékony működtetésére és irányítására, valamint a hosszú távú szakmai, gazdasági és szervezeti stabilitás egyensúlyának biztosítására.
Az egészségügyi menedzseri szemléletmód elsajátítása révén a hallgatók képessé válnak a szervezeti problémák vezetői szempontú és innovatív megközelítésére, azok felismerésére, elemzésére és megoldására. Emellett hatékonyan hoznak vezetői döntéseket, valamint képesek a tudományos szakirodalom feldolgozására és kutatási projektekben való részvételre.
Dr. Hermann Csaba
Szakfelelős
Egészségpszichológia Mesterképzés
Az elmúlt évek tapasztalatai azt igazolják, hogy a társadalom egy jelentős része egyre nehezebben felel meg a mindennapi élet különböző területein jelentkező kihívásoknak, mely sokféleképpen realizálódhat pl. tanulási nehézségekben, kapcsolati és munkahelyi kiégésben, viselkedési anomáliákban.
Az egészségmegőrzés és -fejlesztés, illetve a megelőzés és rehabilitáció terén egyre sürgetőbbé válik azon szakemberek megjelenése, akik képesek a testi betegségek, valamint az azokhoz kapcsolódó mentális problémák egészségközpontú megközelítéssel történő megelőzésére és szükség szerinti kezelésére.
Az Egészségpszichológia mesterképzés keretein belül lehetőség nyílik arra, hogy a hallgatók tudásukat kellő mélységű egészségügyi ismeretekkel bővítve olyan új készségekre tegyenek szert, melynek birtokában alkalmassá válnak egészségfejlesztő, illetve egészségvédő projektek megtervezésére illetve az azokban való részvételre az egészségügy/oktatás/munka területén. Ezeken túlmutatva továbbá képesek lesznek segítséget nyújtani a különböző, betegségeken alapuló élethelyzetek okozta lelki válság, kiégés, stresszhelyzetek stb. megelőzésében, feldolgozásában és megoldásában.
A képzés célja egészségpszichológusok képzése, akik az egészség- és a pszichológiai tudományok releváns ismereteinek elsajátításával és az ahhoz kapcsolódó módszertani és gyakorlati ismeretek birtokában képesek a mentális egészségfejlesztés és egészség- rehabilitáció területén jelentkező feladatok ellátására, a lakosság mentális és szomatikus egészségi állapotának javítására, a kedvezőtlen egészségmagatartások leküzdésében pszichológiai segítséget, valamint az ezen a területen dolgozó más szakembereknek pszichológiai szupervíziót, támogatást és konzultációs lehetőséget nyújtva.
Prof. Dr. Szabó Attila
Szakfelelős